«

2018.05
17

Studentas dalinosi savanoriškos veiklos patirtimi

Šių metų gegužės 17 dieną Socialinio darbo studijų programos antro kurso studentas (SD – 6 gr.) Dovydas Paslauskas dalyvavo renginyje, skirtame savanorystės skatinimui, kuris  vyko Raudondvario kultūros centre. Studentas skaitė pranešimą „Savanoriška veikla: nauda man, nauda kitiems“ bei dalinosi gerąja patirtimi bei 10 metų savanoriškos veiklos bagažu su trečiojo amžiaus universiteto klausytojais, kitais renginio dalyviais, norinčiais prisidėti prie savanoriškos veiklos įvairiose įstaigose bei rūpintis asmenimis, kuriems reikalinga pagalba.

Renginio tikslas – skleisti žinią apie savanoriškos veiklos naudą visuomenei bei kad prie savanoriškos veiklos prisidėtų kuo daugiau prieš pensinio amžiaus žmonių. Renginį organizavo projektų koordinatorė Jūratė Savickienė.

„Kartais gyvenime svarbu ne tik gauti, bet ir duoti“, – savo mintimis dalinosi Dovydas. „Mums visiems aišku, kad savanoriška veikla užsiimantis žmogus nesitiki jokio piniginio atlygio. Tačiau tai nereiškia, kad atlygio visai nėra – tai gali būti malonus pokalbis prie kavos ar arbatos puodelio, nuoširdžios šypsenos, padėkos žodžiai“.

Studentas savanoriška veikla užsiima nuo 15 metų amžiaus, todėl sukaupė 10 – ies metų bagažą. Su klausytojais mielai pasidalino savo patirtimi bei supažindino juos, kokios institucijos maloniai laukia būsimų savanorių: „Labdaros ir paramos fondas „Viltis – Vikonda“, įsikūręs Kėdainiuose, VŠĮ „Laiptai į Viltį“, Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo  centras bei daug kitų įstaigų – Maltiečiai, Samariečiai ir kiti“.

Kitą pranešimą skaitė Rasa Gaižiūnaitė, Socalinio darbo katedros asistentė, kuri papasakojo apie savanorystę  organizacijoje „Vaikų linija“.

Taip pat pranešimus skaitė Lietuvos sporto universiteto, Sporto vadybos, ekonomikos ir sociologijos katedros prof. dr. Biruta Švagždienė. Klausytojams ji pasakojo, kaip pati suvokia savanorystę, kuo ji yra svarbi visuomenei,  pristatė Kauno miesto Greitosios medicinos pagalbos stotyje atlikto savanorių tyrimo rezultatus, papasakojo apie savanorystė VŠĮ „Penkta koja“. „Pagalba reikalinga ne tik žmonėms, bet ir benamiams gyvūnėliams. Labai svarbu jų nepamiršti“ – teigė ji.

20180517_114622

Jūsų mintys ir klausimai

El. paštas nebus rodomas