«

»

2018.05
11

Žiniomis ir patirtimi dalinosi dėstytoja iš Afrikos

Šių metų kovo 21 diena Socialinio darbo katedros studentams buvo ypatinga, nes kovo 21 – oji – tarptautinė Dauno sindromo diena, tarptautinė rasinės diskriminacijos panaikinimo diena, o Namibijoje – Nepriklausomybės diena. Būtent dėl dviejų pastarųjų progų socialinio darbo pirmakursiams ir antrakursiams studentams užsiėmimus vedė gerbiama viešnia dr. Vhonanai Olive iš Afrikos Vendo universiteto. Paskaitoje dalyvavo ir Socialinio darbo katedroje studijuojantys pagal Erazmus+ programą studentai iš Čekijos: Michaela Čutková ir Tereza Dvorakova iš College of Polytechnics Jihlava bei Anežka Kvardova bei Jana Ježkova iš University of South Bohemia Česke Budejovice
Paskaitos tema buvo „Socialinis dabas bendruomenėje“, bet dėstytoja temą išplėtė ne tik apie tai, kaip socialiniai darbuotojai gali prisidėti prie visuomenės gerovės kūrimo Afrikoje, dalyvaudami bendruomenės gyvenime, aktyviai spręsdami socialines problemas, bet ir apie socialinio darbo studijų kokybę, kuo švietimo sistema skiriasi nuo Lietuvos bei kokius panašumus ir skirtumus ji mato tarp Kauno kolegijos ir Andu universiteto socialinio darbo studijų programų.
„Afrikoje socialinio darbuotojo specialybė – labai gerbiama, nes specialistui tenka padėti pačiam skurdžiausiam visuomenės sluoksniui, o taip pat – susitvarkyti su nemenkomis socialinėmis problemomis“, – pasakojo dėstytoja.
Studentai susipažino su Afrikos šalių kultūra, skirtumais nuo mūsų papročių ir tradicijų, socialinio darbo studijų programa. Dėstytoja mielai visiems papasakojo apie savo patirtį dirbant su skirtingomis socialinių klientų grupėmis, apie darbą bendruomenėje bei kiek daug pasiaukojimo ir jėgų ši sfera reikalauja iš socialinio darbuotojo.
„Ne kiekvienas gali dirbti šį darbą. Tačiau kad ir kokį darbą bedirbtume, labai svarbu į kitą žmogų žvelgti kaip į mokytoją, nes tik mokydamasis iš kito žmogaus patirties galėsi jam padėti“, – studentus motyvavo dėstytoja dr. Vhonanai Olive iš Afrikos Vendo universiteto.

Ft

Jūsų mintys ir klausimai

El. paštas nebus rodomas