«

»

2017.06
15

Baigiamojo darbo „Cerebriniu paralyžiumi sergančių asmenų psichosocialinės problemos“ pristatymas

2016 m. birželio 15 d. Palangos miesto socialinių paslaugų centre vyko Sandros Dimpartaitės (SD4) baigiamojo darbo „Cerebriniu paralyžiumi sergančių asmenų psichosocialinės problemos‘‘ pristatymas.

Darbo vadovas: asist. Daiva Matulevičiūtė.

 Pristatyme dalyvavo: Vyr. Socialinė darbuotoja,  socialinio darbuotojo padėjėjos, slaugytoja bei socialinių paslaugų centro klietai.

Baigiamojo darbo tikslas: Nustatyti cerebriniu paralyžiumi sergančių asmenų psichosocialines problemas.

Pasirinktos temos aktualumas: Lietuvoje asmenys sergantys cerebriniu paralyžiumi visuomenei atrodo lyg nežinoma jos dalis. Neįgalieji yra viena labiausiai stigmatizuotų asmenų grupių, nors negalia tiesiogiai paliečia kas dvyliktą Lietuvos pilietį. Netiesiogiai, t. y. žmonių, kurie savo artimiausioje aplinkoje susiduria su negalia – dar daugiau. Nepaisant ganėtinai didelio neįgaliųjų skaičiaus jiems gresia socialinio atstumo su visuomene atsiradimas, viešųjų socialinių ryšių silpnėjimas, todėl yra svarbu ir aktualu ištirti, su kokiomis psichosocialinėmis problemomis susiduria cerebriniu paralyžiumi sergantys asmenys.

Pristatymo apibendrinimas: Pristatymo metu buvo peržvelgti informantų atsakymai apie jų gyvenimuose esančias psichosocialines problemas. Buvo paaiškintos psichosocialinių problemų atsiradimų priežastys,  pasėkmės bei tiriamųjų asmeninės patirtys kovojant su kasdien kylančiais sunkumais. Taip pat, aptarta socialinio darbuotojo veikla dirbant su neįgaliaisiais, paaiškinta socialinių paslaugų nauda, kurią teikia bendradarbiavimas su socialiniais darbuotojais. Buvo pateiktos tyrimo įžvalgos ir rekomendacijos. Po pristatymo vyko trumpa diskusija su socialinių palsaugų centro darbuotojais bei klientais, kurioje buvo aptarti tyrimo rezultatai bei diskusijos narių nuomonė apie psichosocialinių problemų sprendimo būdus. Tyrimo dalyviai išsakė savo nuomonę apie aprašytus rezultatus ir jų pateikimą. Jie džiaugėsi galėję prisidėti prie tyrimo įgyvendinimo.

19179461_1521407921213742_1435690987_o 19198220_1521407914547076_2127041483_n

Jūsų mintys ir klausimai

El. paštas nebus rodomas