«

»

2018.01
03

Vasaros dienos stovyklos „Gyvenu aktyviai“ atspindžiai foto darbuose

Kauno kolegijos Socialinio darbo katedra bendradarbiaudama su VšĮ „Vilties žiedas“ ir Kauno neįgalaus jaunimo užimtumo centru, 2017 m. vasarą įgyvendino projektą „Gyvenu aktyviai“ – dienos stovykla vaikams ir suaugusiems su negalia Kaune“. Tai Kauno miesto savivaldybės programos „Iniciatyvos Kaunui“ finansuojamas projektas, kurio metu dienos stovyklą lankė vyresnio mokyklinio amžiaus vaikai ir jaunuoliai iš Kauno J. Laužiko specialiosios mokyklos, Kauno Kovo 11-osios gimnazijos, Kauno m. savivaldybės Vaikų globos namų.
Projekto metu Kauno kolegijos Socialinio darbo katedros dėstytoja Laura Stumbraitytė su trečio kurso studentėmis Deimante Paplauskaite ir Paulina Milčiūte parengė bei įgyvendino programą „Mokausi ir augu Forumo Teatre“, paremtą dramos terapijos metodika.
Stovyklos dalyviai ne tik linksmai leido laiką, bet ir dalyvavo fotografijos meno būrelio užsiėmimuose. Žinomas fotografas Jonas Danielevičius užsiėmimų metu naudojo intriguojantį, įdomų, magišką fotografinį cianotipijos metodą. Cianotipija – vienas iš pirmųjų fotografinio vaizdo gavimo būdų. Jo metu gaunamas įvairaus tamsumo mėlynas atspaudas (susidarantis pigmentas dar vadinamas Berlyno mėliu). Fotogramos (šviesūs objektų siluetai tamsiame fone) gaunamos ant akvarelinio įjautrinto šviesai popieriaus, dėliojant piešinį iš gyvų ar džiovintų augalų, smulkių daiktų, medžiagų. Cianotipijos technika labai patraukli savo paprastumu ir susilaukė susidomėjimo tarp jaunimo.
Socialinio darbo katedroje gruodžio – sausio mėn. vyksta stovyklos dalyvių cianotipijos metodu atliktų fotografijos darbų ir nuotraukose užfiksuotų stovyklos akimirkų pristatymas.

Paroda KK (3) Paroda KK (5) Paroda KK (14)

Jūsų mintys ir klausimai

El. paštas nebus rodomas